fotogalerie - 2011/2012

LYŽAŘSKÝ VÝCVIKOVÝ KURZ 2012

V sobotu 3. 3. 2012 jsme vyrazili z Trhového Štěpánova směr Jizerské hory, penzion Slovanka. Cesta nám rychle uběhla a na Severáku nás přivítalo sluníčko. Vybalili jsme a po dobré večeři nás čekal první společný večer. Při zábavných hrách jsme se pobavili a zasmáli, ale potom už hajdy do postýlek. Těšíme se na první den lyžování.

Neděle 4.3. - den druhý

Po vydatné snídani jsme se natěšeni a plni očekávání vydali na nedalekou sjezdovku. Paní učitelka a pan učitel rozhodli, že "machři" budou v jedničce a ti ostatní se to naučí ve dvojce a v pátek jim to "natřou". A pak už jsme jen lyžovali a lyžovali a lyžovali a ...... odpoledne jsme se unaveni doploužili do penzionu. Ovšem večer jsme opět našli ztracenou energii a "rozbalili" jsme to při hrách a diskotéce. Do postýlek se nám opravdu nechtělo, ale oba učitelé byli neoblomní. No co, zítra je taky den.

Pondělí 5.3. - den třetí

Druhý den lyžování - a už se z nás všech stávají machři! Dnes jsme si to opravdu užili - sluníčko od rána, nikde ani mráček a žádný kopec pro nás nebyl velký. Pokroky jsou vidět u každého a radost z nich máme všichni. Večer to při hrách "rozbalil" Kuba B. a my ostatní jsme se smáli, až jsme se za břicho popadali. A DJ Kuba S. hrál tak suprově, že se nám ani spát nechtělo. Zítra se těšíme do libereckého Babylonu, ale ve středu zase hurá na lyže. Zdravíme všechny doma i ve škole.                                                  Lyžníci a Krakonoš

Úterý 6.3. – den čtvrtý

Dnes odpočívaly naše lyže i nožičky. Autobus nás dovezl do Liberce do zábavního centra Babylon. Dvě hodiny v Aquaparku nám utekly jako nic, vyzkoušeli jsme si tobogány, saunu, horkou páru, perličkovou koupel, plavání v proudu i aquazorbing. V IQparku jsme si vzpomněli na školu a trochu rozhýbali mozkové závity při řešení různých hlavolamů, klamavých jevů a rébusů. V Lunaparku jsme si zařádili - kolotoče, autíčka, laserové hry, rozzuřený býk. A najednou byly čtyři hodiny odpoledne a my se museli vrátit zpět do našeho penzionu. Večerní hry nás opět nezklamaly - zábava byla nekonečná. A zítra zase hurá na lyže.

Středa 7.3. - den pátý
Naše lyžařské umění se začíná blížit dokonalosti. Dnešní den opět neměl chybu - sluníčko zářilo, sníh se třpytil a lyže nám jen "svištěly". Všichni jsme naprosto neúnavní a lyžujeme každý den do poslední minuty - dokud vleky jezdí. Dnes jsme se setkali s panem Müllerem ze Záchranné služby a dozvěděli jsme, jaké nebezpečí nám v horách hrozí, jak se chovat, aby se nám nic nestalo, a co dělat v případě, že se dostaneme do nečekané situace. Bohužel už nám nestihl ukázat záchranný skútr se saněmi, jelikož byl odvolán k případu. Večer nás učitelé přemlouvají, abychom šli spát dříve, ale právě večer máme nejvíce energie.

Čtvrtek 8.3. - den šestý

Tak dnes jsme zažili i stinné stránky hor - žádné sluníčko, ale zataženo, sněžení už od rána a celý den. Takže jsme se všichni zachumlali, někomu nebyla vidět ani špička nosu. Ale byli jsme stateční a nevzdali jsme to, vyrazili jsme na sjezdovky a zdolávali je i v tomto nepříznivém počasí. I když na sjezdovce ležela vrstva čerstvě napadaného sněhu, nikomu se nic nestalo. Večer to opět vyhrála naše oblíbená mrkaná - v této hře jsme absolutně neúnavní.

Pátek 9.3. - den sedmý - poslední

I poslední den se nám vydařil. Sluníčko se ještě ukázalo. Abychom prověřili naše lyžařské schopnosti, zahráli jsme si na závodníky a jeli slamom. Nejúspěšnější byli:

Kategorie chlapci:
1. místo - Vojta Brož
2. místo - Jakub Bleha
3. místo - František Hanikýř

Kategorie dívky:
1. místo - Kačka Čermáková
2. místo - Dana Brožová
3. místo - Jana Svobodová

Večer jsme si opravdu užili - karnevalové masky byly vtipné a nápadité.
Balení a úklid nám daly sice trochu zabrat, ale i to jsme zvládli a teď už se těšíme domů.