fotogalerie - 2014/2015

Vánoční trhy v Trhovém Štěpánově

Mílovými kroky se přiblížil advent, a tak se v předvečer zapálení 1. svíčky na adventním věnci konaly na náměstí v Trhovém Štěpánově tradiční Vánoční trhy. Naše škola se představila několika stánky, ve kterých prodávaly děti své výrobky. Na školní stánek navazovaly stánky Unie rodičů při ZŠ, kde se prodávaly perníkové výrobky a vánoční dekorace vyrobené dětmi, rodiči a prarodiči na Předvánočním turnaji, který se konal před týdnem.
K dostání byly i výrobky keramického kroužku nebo kroužku korálkování, které pracují při ZŠ.
Kdo si přišel „něco zakousnout“, také nepřišel zkrátka – mohl ochutnat cukroví, štědrovečerní závin nebo marcipánového sněhuláka.
Odpoledne zazpívaly děti ze 4.-8. třídy naší školy koledy nebo předvedly, jak bravurně ovládají hru na různé hudební nástroje. Vystoupení se zúčastnil i bývalý žák školy Daniel Kratochvíl, který na klávesy opravdu „válí“.
Kvečeru jsme se předvánočně naladěni rozešli do svých domovů. Věřím, že i ZŠ přispěla k báječné, jehličím vonící atmosféře letošních Vánočních trhů v Trhovém Štěpánově.
Děkuji všem dětem, které pomáhaly s pečením dobrot nebo s přípravou výrobků na trhy. Obzvláště děkuji i těm žákům, kteří ve stánku prodávali a kteří celý den v chladném počasí vydrželi.
Děkuji také všem návštěvníkům trhů, kteří naše stánky navštívili a něco zakoupili. Výtěžek z prodeje bude věnován ve prospěch žáků naší školy, neboť Unie rodičů při ZŠ pravidelně přispívá na školní i mimoškolní aktivity dětí.
                                                                                                                               Hana Pokorná