fotogalerie - 2014/2015

Vánoční čtení ve Spolkovém domě

11. prosince 2014 byl Spolkový dům v Trhovém Štěpánově provoněn jehličím a ozářen světlem svíček. Konal se zde 3. ročník Literární kavárny – Vánočního čtení pro potěšení. Vlastní práce nebo práce spolužáků, které vznikly při hodinách slohové výchovy, zde četli žáci základní školy (Karolína Selingrová ze 7. třídy, Jana Drážková, Veronika Fialová, Eliška Plešavská, Veronika Šimková z 8. třídy a Jan Marvan z 9. třídy). I přesto, že mnozí bojovali s nachlazením, nic to na jejich přednesu kráse dětských prací neubralo.
Jako intermezzo doplnila čtení žáků pí Eva Vrzalová četbou o oslavách Vánoc a vánočních zvycích našich předků. Skvělou atmosféru doplnili hudbou a zpěvem členové skupiny Náhodná setkání.
Do posledního místečka zaplněný přednáškový sál si mohl vyslechnout vánoční příběhy „klasické“, ale i poněkud netradiční – z pohledu vánočního stromečku nebo vánočního kapříka. Fantazie dětí je opravdu bezbřehá.
Příjemnou atmosféru podvečera doplnil také kronikář města p. Jaromír Vlček, který zavzpomínal na své dětství a na to, jaké krásné Vánoce díky svým rodičům prožíval.
Celý večer protkala jako zlatá nitka jedna myšlenka, kterou jsme z prací dětí i ze vzpomínek p. Vlčka mohli vycítit. Vánoce nejsou o tom, jak velké a drahé dárky si dáváme, nebo kolik jich dostaneme, ale o tom, že jsme spolu pohromadě. Sejdeme se, popovídáme si a radujeme se z přítomnosti svých blízkých.
                                                                                                                                   Hana Pokorná