fotogalerie - 2014/2015

Online zpravodajství z hor

Den 1.
Po dlouhém těšení a očekávání jsme konečně vyrazili. Cesta byla pohodová a Severák nás přivítal bílými stráněmi a sluníčkem. Plni energie jsme doslova vyběhli kopeček k penzionu a pak už jsme se zabydlovali. Po výborné večeři (kuřátko a brambůrky:) jsme si "velmi rádi a nadšeně" vyslechli "pár" informací k organizaci, chování a bezpečnosti na LVK. Naštěstí jsme ještě stihli krátkou diskotéku, ale potom už jsme byli vyhnáni do hajan. No, první noc bude jistě dlouhá...

Den 2.
Včera se nám moc spát nechtělo, no, nakonec zabrali všichni - někdo dříve, někdo později:) Ráno nás z postýlek vytáhlo sluníčko a zůstalo s námi celý den. První den na sjezdovce jsme zvládli bravurně, ti, co už někdy lyžovali a snowboardovali, to rozhodně nezapomněli, ti, co se s pohybem na lyžích či snowboardu teprve seznamovali, zvládli své první jízdy na kopci i na vleku naprosto skvěle. Cesta na penzion byla vyčerpávající, ale teplá sprcha nám udělala dobře a už jsme zase byli plni energie, která se nám večer hodila. Po opět výborné večeři (rajská, vrtule:) jsme si při zvuku kytar a mandolíny zapěli pár písní a potom se pobavili při hraní her. Prý bychom dnes mohli únavou usnout o něco dříve - no, uvidíme .... Mějte se pěkně, my se máme krásně!!!
Krátké video z našeho večerního programu můžete shlédnout zde

Den 3.
Celý třetí den jsme se věnovali zdokonalování se ve svých lyžařských a snowboardových dovednostech a pokroky některých z nás jsou opravdu značné. Opět jsme si užili den plný sluníčka a když už jsme odpoledne začali bojovat s těžkým rozbředlým sněhem, byl nejvyšší čas opustit sjezdovku. A jestli si někdo myslí, že jsme po dvou dnech celodenního lyžování unavení, tak by nás měl vidět večer na penzionu. No, ono je vlastně někdy lepší nevidět, neslyšet, nevědět...:) Prostě si to tu naplno užíváme.

Den 4.
Odpočinkový den jsme strávili tradičně v Liberci. V aquaparku jsme relaxovali a řádili zároveň, zhlédli jsme laserovou show, jezdili na tobogánech ... Vycachtaní, vymáchaní a napapaní jsme vyrazili do zcela nové a moderní IQ LANDIE, kde nás fascinovaly různé netradiční exponáty, ukázky přírodních jevů, užitečné a zajímavé informace z oblasti historie, lidského těla, geologie, vodního světa .... Plni nových zážitků a užitečných informací jsme dorazili na penzion a hned o nás všichni věděli. Ale nebojte, penzion ještě stojí:) Zábava pokračovala večer při kolektivních hrách a potom už na nás čekaly rozestlané pelíšky.

Den 5.
Dnes nás počasí trochu zradilo, ráno se na nás nebe mračilo, z okna jsme viděli mlhu, déšť a vítr, proto jsme se rozhodli posunout čas odchodu na sjezdovku. Paní Trojanová nám uvařila k obědu výbornou polévku a teprve potom jsme na sebe navrstvili lyžařské oblečení a vyrazili na kopec. Počasí se nakonec umoudřilo, sníh vydržel ve velmi dobré kvalitě, takže jsme lyžovali až do čtyř hodin, protože nás to fakt bavilo. Večer jsme věnovali osvědčeným a oblíbeným hrám a na slovo večerka už začínáme reagovat docela pozitivně, bez odmlouvání a přemlouvání. Zřejmě nám tělo chce naznačit, že spánek je celkem dobrá a potřebná věc k doplnění energie. Ráno se zas na chodbě budou míjet bludné duše, spící zombie, rozcuchané Šípkové Růženky ... a teprve po půl hodině, když se nám konečně podaří všechny probrat a nastartovat do nového dne, se sejdeme na snídani, abychom nabrali síly k dalším sportovním výkonům:)

Den 6.
I 6. den jsme strávili na sjezdovce a zdokonalovali jsme se. Někteří lyžaři byli tak odvážní, že si dobrovolně nechali svázat nohy a po vzoru svých kamarádů zkusili jízdu na snowboardu. Na konci dne byli spokojení, ale zničení, na penzionu jsme jim ošetřili modřiny a naraženiny a zase se na nás usmívali. O večerní zábavu se tentokrát postarali především hoši ze sedmé třídy, kteří připravili soutěž v TALENTU a všichni zúčastnění si mezi sebou rozdělili hodnotné ceny. Všichni jsme se výborně bavili. Potom jsme si ještě stačili zahrát hru Kdo jsem?, předváděli jsme pantomimu a na dobrou noc jsme se zasmáli několika anekdotám. Řídíme se heslem - na sjezdovce dřina, na penzionu zábava. Zítra nás čeká poslední den a s ním i závody ve slalomu. A potom už jen balení (což bude možná pro spoustu z nás oříšek:) a těšení se domů.

Den 6.
Poslední info zakončíme tou nejskvělejší zprávou z celého týdne - všichni jsme dnes opustili sjezdovku celí, živí a zdraví, nikomu nic nechybí ani nepřebývá:) Zítra zabalíme saky paky a vyrazíme směr domů, většina z nás se nejvíc těší na svou vlastní postýlku. Strávili jsme tu pohodový týden, plný sportu, pohybu, zábavy a legrace. Na sjezdovce jezdili samí výborní lyžaři, na penzionu bylo stále veselo a hlučno. Moc se nám tu líbilo a příští rok jedeme zase!!!