LYŽAŘSKÝ VÝCVIKOVÝ KURZ

Lyžařský výcvikový kurz (LVK) je pro některé týden dřiny na sjezdovce, pro jiné týden příjemného zimního sportování, pro všechny je to ale radost z pohybu, ze svých výkonů, z úžasného přírodního prostředí, které nám naše hory nabízejí.
LVK je každým rokem pořádán pro žáky 7. ročníku, kteří jej mají dle osnov v rámci výuky povinný. Škola jim z prostředků Unie rodičů každým rokem přispívá malou částkou na dopravu či ubytování. Vzhledem k tomu, že jsme malá škola, jsme rádi, že můžeme nabídnout možnost zúčastnit se LVK i žákům z ostatních ročníků.
Již několik let míříme s našimi žáky do Jizerských hor, do lyžařského střediska Severák (Janov nad Nisou). Proč právě Severák? Právě proto, že:

- 7 lyžařských vleků a 5 sjezdovek různé náročnosti nabízí velké využití a variabilitu při výcviku začátečníků i těch pokročilých. Velmi příznivá je poloha střediska. Severák mívá díky své nadmořské výšce dostatek sněhové pokrývky i během teplejších zimních období. I cena permanentek je zde, oproti jiným lokalitám, velmi příznivá. A kdo někdy zašel do restaurace Arnika přímo pod Severákem, ví, že zde může posedět v příjemném prostředí a za „pár korun“ si pochutnat na dobré teplé polévce, výborných borůvkových knedlíkách nebo třeba guláši se šesti …

- další důvod, proč zrovna Severák, je ten, že zdejší lokalita nabízí velké množství jiných aktivit (to pro případ, kdyby nám náhodou počasí nepřálo) – 2 blízké rozhledny, Ještěd, ZOO a Botanická zahrada v Liberci, sklárna v Janově, výrobna skleněných perel a kozí farma v Pěnčíně, bobová dráha, vyjížďky na koních aj.

- každým rokem navštěvujeme vždy 3. den kurzu (den povinného volna) zábavní centrum Babylon v Liberci, kde pro žáky předem zajistíme „balíčky“, díky nimž se mohou za velmi zvýhodněnou cenu pobavit v Aquaparku, Lunaparku a IQparku. Žáci jsou tímto prostředím a zábavou vždy nadšeni.
(www.centrumbabylon.cz)

- kdo nám vždy se vším vyjde vstříc a zařídí i nemožné, jsou příjemní manželé, na jejichž služby jsme si už zvykli. Ubytovací zařízení Slovanka (www.slovanka.eu) se nachází v těsné blízkosti vleků.

LVK - to je týden plný sportu a hlavně zábavy a legrace, ať už přes den na sjezdovce nebo při večerech plných her, hudby a smíchu.

Sportu zdar a lyžování zvlášť!

Informace k lyžařskému výcvikovému kurzu ve školním roce 2017/2018

Termín:
24.2.-3.3. 2018 (sobota-sobota)
Místo:
Jizerské hory, lyžařské středisko Severák
Ubytování:
penzion Slovanka-v těsné blízkosti vleků (www.slovanka.eu)
Stravování:
polopenze
Předběžná cena:
žáci 2. stupně-ubytování s polopenzí 2380 Kč (340 Kč/1 noc), doprava-předběžná cena 850 Kč, celkově se vybírá 3300 Kč (ubytování s polopenzí + doprava), žákům 7. ročníku, kteří mají lyžařský kurz povinný, přispívá Unie rodičů 700 Kč (zaplatí tedy pouze 2 600 Kč)
žáci 1. stupně-ubytování s polopenzí 2310 Kč (330 Kč/1 noc), doprava-předběžná cena 850 Kč, celkově se vybírá 3200 Kč (ubytování s polopenzí + doprava)

Nejpozději do 15. prosince zaplatí všichni přihlášení žáci celou částku nebo minimálně zálohu ve výši 2000 Kč (žáci 7. ročníku 1 500 Kč) v kanceláři paní hospodářce. Dodržte tento termín je nezbytně nutné. Kdo zaplatí zálohu, uhradí potom doplatek nejpozději do 16. února 2018.

Dotazy pí uč. Martina Nováková

směrnice k LVK při ZŠ Trhový Štěpánov