škola očima dětí - 2012/2013

EXKURZE DO KUTNÉ HORY

Dne 14. 9. 2012 jsme byli na exkurzi v Kutné Hoře. Nejprve jsme navštívili chrám sv. Barbory, kde jsme měli prohlídku. Poté jsme se šli podívat do Vlašského dvora, kde jsme viděli, jak se dříve razily mince. Potom jsme měli rozchod na náměstí v Kutné Hoře. Také jsme navštívili Hrádek. Tam jsme chodili v dolech, ve kterých se dříve těžilo stříbro. Během celého výletu jsme dostávali otázky, které se týkaly historie Kutné Hory. Tato exkurze se nám moc líbila a rádi bychom jeli na další.
                                                                                    Lucie Petrásková a Tereza Vaníková z 8. třídy

PLAVÁNÍ 2. TŘÍDA

Na podzim, každou středu, jsme jezdili do Vlašimi plavat. Každá hodina začala rozcvičkou a pak jsme naskákali do bazénu. Voda byla jako led, ale rychle jsme si zvykli. Postupně jsme se učili plavat a nebát se potápět. Učily nás dvě hodné plavčice. Byla jsem ráda, že jsem letos postoupila mezi plavce a naučila se plavat.
                                                                                                           Tereza Jeřábková, 2. třída

Na plavání se mi moc líbilo. Měli jsme dvě hodné plavčice. Učili jsme se znak, žábu, kraula, plavat s destičkou nebo mrtvolu na břiše a na zádech. Byly tam dvě skupiny. Kdo uměl plavat, tak šel do skupiny plavců, a kdo moc dobře plavat neuměl, tak byl ve skupině neplavci. Ale někdy jsme byli spojení, protože bylo málo dětí. Bylo to tam hezké.
                                                                                                           Monika Vargová, 2. třída