fotografie z akcí Unie rodičů 2017/2018

Jak to vidí lampión

Venku je pěkná zima, tak se mi nikam moc nechce. Myslel jsem si, že zůstanu pěkně v teploučku ve skříni, ale kdepak! Ten náš mrňous si na mě vzpomněl, a tak jsem dostal starou hůlku a novou žárovičku. Aspoň to, od svíčky jsem předloni málem uhořel! Kampak to asi jdeme? Že by na lampiónový průvod? Jasně!
Svítím jako o život už na náměstí a vesele se houpu (to bude asi tím studeným větrem). Brrr! Do skoku mi sice moc není, je chladno, ale už se těším na svého většího brášku, u kterého se pěkně ohřeju. Co se děje? Proč jsme zastavili? Aha, ohňostroj! No, abyste se … co na tom, že já svítím jen žlutě? Prskat umím taky…
Konečně! Vidím světýlko podobné tomu mému. Všichni se k němu uchylují, aby se ohřáli. Tak vidíte, k čemu by vám teď byly všechny ty barvy? Jdu taky, ale musím na sebe dát pozor a nechodit moc blízko, jsem přece papírový!
Na zub tady pro mě nic není, ale to mi ani trošku nevadí. Hlavně, že jsem byl zase po roce pohromadě s ostatními světýlky. Začíná mi být trochu zima a ten deštík taky není právě příjemný. Nepůjdeme už domů? Nemohli byste mě aspoň zhasnout?
Hurá! Vracím se do teplé náruče své skříně a spokojeně usínám. Mám před sebou celý rok sladkého odpočinku. Doufám, že mě vezmou někdy v létě na nějakou party, tam přece taky my lampióny můžeme, ne?
Pocity lampiónu zapsala Hana Pokorná na letošním lampiónovém průvodu, který se konal 10. 11. 2017. Děkuji tímto všem sokolům, kteří akci zajistili, dále děkuji Unii rodičů při ZŠ za finanční podporu. V neposlední řadě děkuji všem zúčastněným lampiónům :-).